עו"ד פלילי גניבה בידי עובד ממעביד

גניבה בידי עובד ממעביד הינה אחת העבירות היותר חמורות בחוק העונשין, בתי המשפט נוטים למצות את הדין עם נאשמים שמואשמים בעבירות של גניבה בידי עובד ממעביד, באופן שמטילים עליהם מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח ולעיתים גם לתקופה לא קצרה, אולם לפני שנתמקד בעבירה של גניבה בידי עובד ממעביד, נפרט מהי גניבה בכלל.

גניבה מהי?

עבירת גניבה היא נטילה ונשיאה של דבר הניתן להיגנב (כל דבר בעל ערך שהוא נכסו של אדם), מבלי לקבל את הסכמת בעליו, וזאת במרמה ובלי תביעה זכות בתום לב, כאשר בשעת הנטילה ישנה כוונה לשלול את הדבר מבעליו שלילת קבע, היינו לתמיד.

נטילה – השגת שליטה בדבר שנגנב בתחבולה, בהפחדה, בטעות הבעלים בידיעת הנוטל שהשליטה בדבר הושגה בכך. וגם במציאת הדבר, אם בזמן המציאה מניח המוצא שאפשר באמצעים סבירים לגלות את הבעלים.

נשיאה – נשיאה יכולה להתבצע גם בהסרת הדבר ממקומו וגם בהסתרתו.

 

ייצוג נאשמים אשר הואשמו בעבירת גניבה בידי עובד
עו"ד פלילי גניבה

גניבה בידי עובד מהי?

גניבה בידי עובד ממעביד, הינה גניבה הנושאת תווי אופי חמורים לעבירת הגניבה. מדובר בעובד הגונב נכס השייך למעבידו, או נכס שהגיע לידי העובד בשביל המעביד. אולם להבדיל מעבירת הגניבה, לפיה הדבר צריך להיות בעל ערך כלשהו, בעבירה של גניבה בידי עובד ממעבידו הנכס חייב להיות בעל ערך כספי העולה על 1000.

העובד אינו חייב לקבל משכורת ממעבידו, ובלבד שמתקיים בין השניים, העובד והמעביד, אותו יחס של נאמנות אשר הפרתו הופכת את עבירת הגניבה לעבירה חמורה יותר.

חשוב להדגיש כי יש הבדל בין "גניבה" לבין "אי קיום הוראות המעביד", לא ניתן להאשים עובד בגניבה ממעבידו, אם באמת התכוון להחזיר את הנכס למעבידו אולם הוא פעל בניגוד להוראות מעבידו.

העונש על גניבה בידי עובד

העונש על גניבה בידי עובד ממעבידו הינו עונש של עד 7 שנות מאסר, כמובן שהכל תלוי בנסיבות ביצועה העבירה ובהיקף.

לפני חקירה במשטרה בגין עבירות של גניבה בידי עובד ממעביד יש להתייעץ עם עו"ד פלילי שמתמחה במשפט הפלילי. עו"ד פלילי מקצועי ייעץ לך כיצד להתנהג בחקירה הפלילית שמתנהלת כנגדך במשטרה, ובכך יכול עו"ד פלילי למנוע ממך הרבה עוגמת נפש בעתיד. עו"ד פלילי מקצועי יכול למנוע את מעצרך והכי חשוב, עו"ד פלילי מקצועי יכול למנוע הגשת כתב אישום כנגדך בעתיד.

 

ראו גם: עבירות הונאה

הצלחות של עו"ד פלילי שי רודה בתחום עבירות גניבה בידי עובד:

עורך דין פלילי שי רודה הוציא עובדת בנק שגנבה עשרות אלפי שקלים בשלושה חודשי עבודות שירות. ידיעות ראשון לציון, 19.07.13

כותב המאמר הינו עורך דין פלילי שי רודה בעל משרד עורכי דין בת"א המתמחה במשפט הפלילי על כל רבדיו.

לייעוץ נוסף ניתן לפנות לעו"ד פלילי רודה באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר זה, או באמצעות פרטי ההתקשרות המופיעים מטה:

שד' שאול המלך 8,
בניין "בית אמות משפט", תל אביב
טל': 6938555 – 03, פקס: 6938557 – 03,
נייד: 2292229 – 050
דוא"ל: shairodalaw@gmail.com

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.