עבירות מין

עבירות מין (עבירת אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה) הינן מהחמורות שבעבירות, והן מחולקות לכמה קטגוריות, ישנן את עבירות מין אשר ממוקמות בעבירות מין היותר חמורות, כגון: עבירת אונס, מעשה סדום, בעילה אסורה בהסכמה (קטינה מעל גיל 14 ומתחת לגיל 16), עבירות מין במשפחה או בידי אחראי על חסר ישע. וישנן את עבירות מין אשר ממוקמות בקטגוריה של עבירות מין הפחות חמורות, כגון: מעשה מגונה באדם או מעשה מגונה בפומבי.

מהי עבירת אונס?

עבירת אונס היא בעילת אישה שלא בהסכמתה החופשית; בהסכמת האישה שהושגה במרמה; כשהאישה היא קטינה שטרם מלאו לה ארבע עשרה שנים אף בהסכמתה; תוך ניצול היות האישה חולת נפש או לקויה בשכלה.
הדעה הרווחת היא שעבירת אונס מתבצעת רק כאשר מחדירים את איבר המין הגברי לתוך איבר המין הנשי, אולם לא כך הדבר, עבירת אונס מתקיימת גם כאשר מחדירים איבר מאיברי הגוף (גם אצבע נחשבת כאיבר גוף) או חפץ לאיבר המין של האישה.

עורך דין פלילי שי רודה מסביר על עבירות מין, אונס, מעשה סדום ומעשה מגונה:

מהו מעשה סדום?

גם כאן הדעה הרווחת הינה שמעשה סדום מתבצע רק כאשר מכניסים את איבר המין הגברי לפי הטבעת של אדם (גבר לא יכול לאנוס גבר רק לבצע בו מעשה סדום) אולם לא כך הדבר, מעשה סדום מתקיים גם כאשר מחדירים איבר מאברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם או החדרת איבר מין לפיו של אדם.

מה העונש על עבירת אונס?

לפי סעיף 345 (א) לחוק העונשין – העונש על עבירת אונס הינו מאסר של עד שש עשרה שנים. ואולם, לפי סעיף 345 (ב) לחוק העונשין – אם עבירת אונס התבצעה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה שנים; באיום בנשק חם או קר; תוך גרימת חבלה גופנית; תוך התעללות באישה, לפני האונס, בזמן האונס או אחרי האונס; בנוכחות אחר או אחרים שחברו יחדיו לביצוע אונס, העונש הינו מאסר עד 20 שנים.

עונש מזערי – מי שהורשע בעבירת אונס עונשו לא יפחת מרבע העונש המרבי, אלא בנסיבות אישיות קשות ביותר.

עורך דין עבירות מין

 

העונש על מעשה סדום:

לפי סעיף 347 (ב) לחוק העונשין – העונש על מעשה סדום הינו מאסר של עד שש עשרה שנים. ואולם לפי סעיף 345 (ב) לחוק העונשין – אם מעשה הסדום בוצע בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה שנים; באיום בנשק קר או חם; תוך גרימת חבלה גופנית; תוך התעללות באישה, לפני מעשה הסדום, בזמן מעשה הסדום או אחרי מעשה הסדום, בנוכחות אחר או אחרים שחברו יחדיו לביצוע מעשה הסדום, העונש הינו מאסר עד 20 שנים.

עונש מזערי – מי שהורשע במעשה סדום עונשו לא יפחת מרבע העונש המרבי, אלא בנסיבות אישיות קשות ביותר.

חשוב מאוד: לפני חקירה במשטרה בגין עבירת מין כלשהי יש להתייעץ עם עורך דין פלילי שמתמחה במשפט הפלילי. עורך דין פלילי מקצועי ייעץ לך כיצד להתנהג בחקירה הפלילית שמנהלת כנגדך במטרה ובכך יכול למנוע ממך הרבה עוגמת נפש בעתיד. עורך דין פלילי מקצועי יכול למנוע את מעצרך והכי חשוב, עורך דין פלילי מקצועי יכול למנוע הגשת כתב אישום כנגדך בעתיד.

וזכרו, הרבה יותר קל לתקן בעיה בהתחלה, ככל שעובר הזמן כך יהיה יותר קשה לתקן את הבעיה. יש להתייעץ עם עורך דין פלילי ישר לאחר ביצוע העבירה או לפני חקירה במשטרה, ככל שהזמן עובר אתם יכולים לעשות טעויות את המחיר עליהן תשלמו בחופש שלכם.

חוק מניעת הטרדה מינית

לאורך השנים מדינת ישראל עיגנה בחקיקה את תחום ההטרדה המינית. חוק מניעת הטרדה מינית נועד להגדיר את המאפיינים ההתנהגותיים המוגדרים כהטרדה. בין השאר מצוינות בו סחיטה באיומים לביצוע מעשה מיני, הצעות חוזרות ונשנות בעלות אופי מיני המופנות לאדם שאינו מעוניין בכך, התייחסות לנטייה מינית, ניצול יחסי מרות בעלי אופי מיני וכדומה. בשנת 2014 נוספו לחוק גם היבטים שונים הקשורים להטרדה מינית ברשת, וכן הפצה של תמונות עירום של אדם ללא רצונו והענישה בגין המעשים הללו.

לצד כל אלה הוגדרו מקרים של הטרדה מינית במקום העבודה, ואף הוגדר בחוק כי מעסיק במקום עבודה שבו מועסקים יותר מ-25 עובדים, צריך להגדיר בצורה מפורשת בתקנות, מהן הדרכים להגיש תלונות על הטרדה מינית, ומהן הוראות החוק בנושא.

ניסוח התקנון

כל מקום עבודה יכול לנסח באופן עצמאי תקנון מניעת הטרדה מינית. התקנון הזה צריך לכלול את ההגדרה של הטרדה מינית על־פי החוק, וכן הבהרה של הגדרת "ניצול יחסי מרות". בחלק השני של התקנון יש להסביר כיצד ניתן להגיש את התלונה (בעל־פה ובכתב) ומי אחראי בחברה על בירור התלונה. על המעסיק להגדיר גם את דרכי הטיפול בתלונה, וכן את טווח הזמן שבו יפתח בהליכים משמעתיים, לרבות הודעה הן למתלונן והן לנילון. את התקנות הזה יש לפרסם בארגון, לוודא כי כל עובד קיבל אותן או לוודא כי הן מפורסמות במקום בולט, ואף להעבירן לוועד העובדים בארגון אם קיים כזה.

עשוי לעניין אותך גם: עבירות מעשה מגונה | סחר בבני אדם | עבירות זנות |בעילה אסורה בהסכמה

הצלחות של עו"ד פלילי שי רודה בתחום עבירות מין:

30 חודשי מאסר לרופא שביצע עבירות מין בילדים. Ynet – 16.2.2020
רופא נעצר בחשד לעבירות פדופיליה. ישראל היום 03.4.19
פיזיותרפיסט מקופ"ח לאומית חשוד במעשי סדום במטופלת. "מעריב, 17.5.18"
"מורה פדופיל בכיתה ב'. ידיעות אחרונות, 7.6.17"
עורך דין צבאי שי רודה מציג "חייל במודיעין תקף מינית חיילת ויצא בזול, הסיבה: זכה לשבחים על שירותו המועיל, הודה במעשה והביע חרטה. ידיעות אחרונות, 9.3.17"
עו"ד פלילי שי רודה מייצג נאשם באונס ילדה בת 13. ישראל היום, 4.8.16
עורך דין פלילי שי רודה שחרר ממעצר נערה ששברה בקבוק על ראשו של גבר שהטריד אותה מינית. Ynet, 12.08.15
עורך דין צבאי שי רודה מייצג חייל שחשוד באונס קבוצתי של חיילת. חדשות ערוץ 2, 29.4.15
עורך דין פלילי שי רודה שחרר פדופיל ממעצר לאחר שיצר קשר עם קטין דרך האינטרנט, ידיעות ראשון, 7.11.14
עורך דין פלילי שי רודה מייצג חשודים בעבירות של שידול קטינים לעיסוק בזנות. ידיעות אחרונות, 03.04.14
עורך דין פלילי שי רודה ביטל כתב אישום נגד גבר שנאשם באונס אשתו. וואלה! חדשות, 23.02.14
עורך דין צבאי שי רודה הוציא נגד בשירות קבע שהטריד מינית חיילות בשלושה חודשים בעבודות צבאיות. וואלה חדשות, 27.3.13
עורך דין פלילי שי רודה מייצג קוסם החשוד במעשים מגונים בקטינות. ידיעות אחרונות, 31.10.12
עורך דין פלילי שי רודה מייצג חשוד שאנס במשך שנים את שתי בנותיה התאומות של בת זוגו. YNET, 10.04.11
עורך דין פלילי שי רודה מייצג נאשם בהחזקת בחומר פדופילי. זמן ת"א, 19.11.10
עורך דין פלילי שי רודה הוציא נאשם באונס קטין ב – 18 חודשי מאסר. ישראל היום, 16.3.09
עורך דין פלילי שי רודה הוציא נאשם מפרשת הפדופילים בערוץ 10 בשלושה חודשים בעבודות שירות. YNET, 27.1.09
עורך דין פלילי שי רודה שחרר חשוד באונס קטינה בגלל שהמשטרה התרשלה בניהול החקירה. הארץ, 05.12.08

כותב המאמר הינו עורך דין פלילי שי רודה בעל משרד עורכי דין בת"א המתמחה במשפט הפלילי על כל רבדיו.

לייעוץ נוסף ניתן לפנות לעו"ד פלילי רודה באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר זה, או באמצעות פרטי ההתקשרות המופיעים מטה:

שד' שאול המלך 8,
בניין "בית אמות משפט", תל אביב
טל': 6938555 – 03, פקס: 6938557 – 03,
נייד: 2292229 – 050
דוא"ל: shairodalaw@gmail.com

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.