עבירות סחר בבני אדם

סחר בבני אדם:

עבירת סחר בבני אדם היא אחת העבירות היותר חמורות בספר החוקים והיא חולשת על מספר תחומים, אולם לפני שנפרט את התחומים עליהם חולשת עבירת סחר בבני אדם, נפרט על היקף התופעה של סחר בבני אדם ונסביר מהו סחר בבני אדם.

היקף התופעה של סחר בבני אדם:

בשנים האחרונות התפתחה תופעה בינלאומית של סחר בבני אדם למטרות שונות, מנתונים של מחלקת המדינה של ארצות הברית, עולה כי היקף סחר בבני אדם ברחבי העולם הוא בין 600,000 – 800,000 אנשים בשנה. משרד המשפטים העריך כי היקף סחר בבני אדם בישראל הוא בין 2,000 – 3,000 אנשים בשנה, כאשר גם האו"מ וגם מחלקת המדינה של ארצות הברית מציינים כי ישראל היא אחת המדינות בהן היקף סחר בבני אדם גדול ביותר.

במדינת ישראל תופעת סחר בבני אדם מתבטאת בעיר בסחר למטרות העסקת נשים בזנות, כשנשים מיובאות ממדינות שבהן שוררת מצוקה כלכלית כדי לעסוק בזנות. תנאי ההעסקה הם קשים וכוללים לעיתים תכופות אלימות, איומים, תרמית, עבודה ברוב שעות הימממה, העדר טיפול רפואי, כליאה ועיכוב דרכונים.

סחר בבני אדם

מהו סחר בבני באדם?

סחר בבני אדם – מכירה או קניה של אדם או עשיית עסקה אחרת באדם, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.

התחומים עליהם חולשת עבירת סחר בבני אדם:

הסוחר בבני אדם לשם אחד מאלה או הסוחר בבני אדם ומעמידם בכך בסכנה לאחד מאלה:

א. נטילת איבר מאיברי גופו
ב. הולדת ילד ונטילתו
ג. הבאתו לידי עבדות
ד. הבאתו לידי עבודת כפיה
ה. הבאתו לידי מעשה זנות
ו. הבאתו לידי השתתפות בפרסום תועבה או בהצגת תועבה
ז. ביצוע עבירת מין בו

העונש על עבירת סחר בבני אדם:

העונש על עבירת סחר בבני אדם הינו עונש מאסר של עד שש עשרה שנים. ואולם אם עבירת סחר בבני אדם בוצעה בקטין, העונש הוא מאסר עד עשרים שנים.
בנוסף, מי שהורשע עבירת סחר בבני אדם, עונשו לא יפחת מרבע העונש המירבי שנקבע לאותה עבירה.

לפני חקירה במשטרה בגין עבירות של סחר בבני אדם יש להתייעץ עם עורך דין פלילי שמתמחה במשפט הפלילי. עורך דין פלילי מקצועי ייעץ לך כיצד להתנהג בחקירה הפלילית שמתנהלת כנגדך במשטרה, ובכך יכול עורך דין פלילי למנוע ממך הרבה עוגמת נפש בעתיד. עורך דין פלילי מקצועי יכול למנוע את מעצרך והכי חשוב, עורך דין פלילי מקצועי יכול למנוע הגשת כתב אישום כנגדך בעתיד.

עשוי לעניין אותך גם: עבירות הונאה

כותב המאמר הינו עורך דין פלילי שי רודה בעל משרד עורכי דין בת"א המתמחה במשפט הפלילי על כל רבדיו.

לייעוץ נוסף ניתן לפנות לעו"ד פלילי רודה באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר זה, או באמצעות פרטי ההתקשרות המופיעים מטה:

שד' שאול המלך 8,
בניין "בית אמות משפט", תל אביב
טל': 6938555 – 03, פקס: 6938557 – 03,
נייד: 2292229 – 050
דוא"ל: shairodalaw@gmail.com

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.