עבירות ביזה

עבירת ביזה היא עבירה צבאית, שמצויה בחוק השיפוט הצבאי, עבירה ביזה היא אחת החמורות בחוק השיפוט הצבאי. בתי הדין הצבאיים מחמירים עם הנאשמים בעבירת ביזה וזאת בשל החשיפה תקשורתית של צה"ל בפני העולם כולו והדרך שבה מוצג צה"ל כצבא כיבוש. בתי הדין הצבאיים רוצים להראות לעולם כולו כי צה"ל הינו צבא מוסרי ומחמירים עם מי שמורשע בעבירת ביזה. לפיכך, ישנה חשיבות להיות מיוצג עו"ד צבאי שבקיא בחוק השיפוט הצבאי.

ביזה מהי?

חייל שבז ביזה, או שפרץ לבית או למקום אחר כדי לבוז ביזה. ביזה היא לקיחת רכוש האויב בסמוך לכיבוש, כל עוד ריח הכיבוש מרחף באוויר.

רכוש האויב – אין צורך להוכיח כי הרכוש נלקח מידי האויב, ומספיק שהרכוש הוא של האויב.

שימוש בכח – עבירת ביזה אנה מחייבת שימוש בכח, ודי בכך שהתושבים מסרו את החפצים לנאשם, בהיותם מושפעים מאימת הכיבוש.

העונש על עבירת ביזה הינו מאסר עד 10 שנים, כמובן שיש משקל בגזירת העונש לנסיבות ביצוע העבירה ולמבצע העבירה.

חשוב לציין כי, הרשעה בעבירת ביזה, למרות היותה עבירה צבאית, גוררת אחריה רישום במרשם הפלילי האזרחי, ולכן ישנה חשיבות להיות מיוצג עו"ד צבאי שבקיא בחוק השיפוט הצבאי. מקצועיותו של עו"ד צבאי באה לידי ביטוי, לא פעם, בהמרת סעיף האישום בסעיף שלא יגרור אחריו רישום במרשם הפלילי האזרחי.

עו"ד צבאי שי רודה בעל סיווג ביטחוני ואישור לשמש סניגור בבתי דין צבאיים. עו"ד צבאי שי רודה, מתמחה במשפט הצבאי ובדין המשמעתי, עבר קורס מיוחד על המשפט הצבאי שהועבר ע"י הפצ"ר (הפרקליט הצבאי הראשי) לשעבר תא"ל דב שפי באוניברסיטת בר אילן. עו"ד צבאי שי רודה מייצג חיילים בשירות סדיר, קבע ומילואים, בכל סוגי העבירות הצבאיות והאזרחיות, כגון: סמים, עריקות, נפקדות, שימוש בלתי חוקי בנשק, ביזה, הוצאת רכוש או נשק מרשות הצבא, שימוש בלתי חוקי בנשק, אובדן נשק, אלימות ואיומים כלפי מפקד, התרשלות במילוי תפקיד, וכו'.

אולי יעניין אותך גם :

עבירת עריקות | רישום פלילי מופחת | מתן דגימת שתן | סמים בצבא | חריגה מסמכות | עבירות נשר בצבא | חיפוש בטלפון | פסקי דין בתחום המשפט הצבאי

 

עבירות ביזה בצה"ל

הצלחות של עו"ד צבאי שי רודה בתחום עבירות ביזה:

עורך דין צבאי שי רודה מייצג לוחם מחטיבת גבעתי שחשוד בביזה במבצע עופרת יצוקה. 11.5.09, YNET

כותב המאמר הינו עורך דין צבאי שי רודה בעל משרד עורכי דין מת"א המתמחה במשפט הפלילי על כל רבדיו.

לייעוץ נוסף ניתן לפנות לעו"ד צבאי רודה באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר זה, או באמצעות פרטי ההתקשרות המופיעים מטה:

שד' שאול המלך 8,
בניין "בית אמות משפט", תל אביב
טל': 6938555 – 03, פקס: 6938557 – 03,
נייד: 2292229 – 050
דוא"ל: shairodalaw@gmail.com

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.