התעללות בגן ילדים

כל אדם רוצה לדאוג לילדים שלו בדרך הטובה ביותר ולוודא שהם שמורים, מוגנים ושלא קורה להם שום דבר רע. יחד עם זאת, ילדים רבים לא נמצאים בנוכחות ההורים שלהם במשך הרבה מאד שעות ביום וכך נוצר מצב שההורים לא בהכרח יודעים בדיוק מה קורה עם הילדים, האם מתייחסים אליהם בצורה יפה ונאותה אשר תואמת את הגיל שלהם, האם הם מקבלים את היחס שהם צריכים והאם מסופק להם מענה לכל צורך שמתעורר. כאשר מדובר בילדים קטנים או פעוטות, הנושא סבוך ומאתגר אפילו יותר, שכן הילדים בגיל הזה לא יכולים לבטא את עצמם בצורה ברורה ואם יש בעיה בגן קשה מאד לגלות את זה. זאת בניגוד למקרים של התעללות בילדים בבית ספר, שבהם מדובר בילדים גדולים שאפשר להבין מהם בדיוק מה אירע.

כאמור, הנושא של רווחת הילדים בשעות שבמהלכן הם נמצאים בגן הוא נושא שנחשב לרגיש מאד בקרב הרבה מאד הורים. לא חסרים סיפורים על התעללות בגן ילדים ולכן כל הורה עושה מאמצים גדולים למצוא את הגן המושלם שהסיכון שדבר כזה יקרה בו יהיה קטן ככל האפשר, עד כדי לא קיים כלל וכלל. גם כשבמהדורות החדשות מדברים על מקרים שונים של התעללות בילדים חשוב שלא לפעול באימפולסיביות ובהלה אלא לוודא שהילד נמצא בידיים טובות. תמיד אפשר לשאול שאלות את צוות הגן, להגיע לביקור פתע או לשוחח עם הורים נוספים. אין שום טעם לחיות בחרדה או בחשש שמא בגן של הילד קורה משהו אסור אלא עדיף לוודא שמקבלים את התשובות במלואן לכל השאלות.

אל מי פונים כשחוששים ממקרה של התעללות?

יש לא מעט אנשי מקצוע שאפשר וכדאי לפנות אליהם כאשר מתעורר החשד להתעללות בילד, בכל גיל ובכל מסגרת חינוכית. יועצת חינוכית, פסיכולוגית של הגן או של בית הספר, אפשר לשוחח עם הורים אחרים על מנת לבדוק האם גם הם חווים חוויות דומות או שמעו סיפורים זהים וכמובן שאפשר, לאחר בירור מעמיק לפנות אל עורך דין פלילי שזהו אחד מתחומי העיסוק וההתמחות שלו ויוכל לתת ייעוץ לגבי הגשת תביעה פלילית נגד התעללות בילדים, במידה והוא מבין שיש כאן מקום להגשת תביעה שכזאת.

חשוב לשים לב להתנהגות של הילדים, בכל גיל ולנסות לדובב אותם ולספר מה קורה להם במשך השעות שהם נמצאים בבית הספר או הגן. גם התעללות בתלמידים בבית ספר יכולה להתגלות משיחת אגב או משאלה פשוטה אודות היום שעבר על הילד. יש לשים לב לתגובות שלו, לשפת הגוף שלו ולחוויות שהוא משתף בהן. במידה וילד מסרב ללכת לגן או לבית הספר חשוב לבחון לעומק מה הסיבות לכך ולוודא שאין מדובר במעשים שליליים שעוברים עליו במקום שאמור להגן עליו.

מיקום ויצירת קשר עם עורך דין שי רודה

משרדו של עו"ד פלילי שי רודה ממוקם במרכז העצבים של העיר תל אביב,

בבניין המשרדים "בית אמות משפט" מרחק הליכה קצר מבית משפט השלום והמחוזי של תל אביב, פרקליטות תל אביב ומשאר מוסדות השלטון.

במקרים דחופים ניתן ליצור קשר עם עו"ד דין פלילי רודה באמצעות: