התעללות בילדים

הנושא של התעללות בילדים בכל סיטואציה ועל ידי כל בן אדם הוא נושא טעון ורגיש מאד. כל הורה תמיד יהיה מאד מודאג כאשר הילד שלו לא איתו ולא לידו ובמקרים שבהם ידיעות אודות התעללות בגן ילדים יעלו לכותרות – אין ספק שמידת הדאגה ההורים תעלה הרבה יותר. להורים רבים אין ברירה אלא למצוא עבור הילדים שלהם את הגן הטוב ביותר, שכן הם חייבים ללכת לעבודה וצריך מסגרת חינוכית לילדים כבר מגיל צעיר. כל שנותר לקוות הוא שהגן שההורים מוצאים ובוחרים אכן יתברר כגן נעים, מכיל ומקבל וכזה שעובד בו צוות עובדים שטובת הילדים עומד לנגד עיניו. יש הקלה גדולה בידיעה שאכן הגן הנבחר של הילדים הוא כזה.

לעיתים יכולים גם להתעורר סיפורים על התעללות בילדים בבית הספר וכאן הנושא עשוי להיות קל יותר לבירור בשל הגיל הבוגר יותר של הילד. אין ספק שילד, אפילו בן שש או שבע, יוכל לספר מה עבר עליו או לשתף בחוויות שליליות שהוא חווה. תמיד חשוב להיעזר באיש מקצוע, בכל פעם שמתעורר חשד שעובר על הילד משהו לא טוב. איש מקצוע מעולם החינוך יידע איך להבין לעומק את הדברים ולאחר בירור מעמיק אפשר יהיה להחליט מה עושים ואיך מתמודדים עם העניין. מומלץ שלא לקבל דברים כמובנים מאליהם ולאפשר הבנה מעמיקה וברורה של כל מה שקשור לנושא. ילדים לעיתים קרובות נותנים פרשנות שונה לפעולות או דברים שנאמרים ולא תמיד הם מבינים בדיוק מה באמת קרה או נאמר.

מה לעשות כשמתגלה מקרה של פגיעה או התעללות?

חשוב מאד לפעול בצורה הגיונית ושקולה ולא לפעול מתוך אימפולסיביות או קלות מחשבה. כדאי להתייעץ עם עורך דין בנוגע להגשת תביעה פלילית נגד התעללות בילדים ולהבין ממנו מה אומר החוק, מה ההשלכות של הגשת התביעה ומי צריך להיות מעורב בפרשה שכזאת. כך הדבר גם כשמדובר על התעללות בתלמידים בבית הספר. עורך דין פלילי מנוסה שבקיא בתחום יידע להנחות את ההורים מה עליהם לעשות כעת, מה סדר הפעולות הדרוש ובעיקר – מה צפוי בהמשך הדרך. חשוב תמיד לשמור עדויות או מסמכים שנאספו לאורך החקירה או הבחינה לעומק של הדברים, שכן אי אפשר לדעת מה יוכל לסייע בעתיד.

כדאי מאד לזכור שיש לפעול אך ורק על פי החוק ולא לקבל החלטות באופן עצמאי או לבצע פעולות שתהיינה אסורות. יתרון גדול יהיה למי שיפעל כפי שצריך ופנייה לעורך דין פלילי יכולה לקדם את הנושא ולהביא לידי כך שהגשת התביעה או המשך הבירור יבוצעו בצורה נכונה, מקצועית ומיטבית. למרות הקושי הרב – אין ברירה אלא לשים את הרגש בצד ולהקשיב לעצות של אנשי המקצוע המנוסים שמלווים את הטיפול במקרה.

 

מיקום ויצירת קשר עם עורך דין שי רודה

משרדו של עורך דין פלילי שי רודה ממוקם במרכז העצבים של העיר תל אביב,

בבניין המשרדים "בית אמות משפט" מרחק הליכה קצר מבית משפט השלום והמחוזי של תל אביב, פרקליטות תל אביב ומשאר מוסדות השלטון.

במקרים דחופים ניתן ליצור קשר עם עו"ד דין פלילי רודה באמצעות: