עורך דין פלילי המתמחה בתחום עבירות מחשב

אנו חיים בעידן טכנולוגי, עידן בו כמעט כל מה שאנו עושים מתבצע באמצעות מחשב, עידן בו מועבר מידע רב באמצעותו. עבירות מחשב ואינטרנט זהו תחום חדש יחסית, תחום המתמקד בסוגיות שונות שרק הולכות ומתפתחות כמו גם מתרבות בשנים האחרונות.

עו"ד פלילי מומחה בייצוג נאשמים בעבירות בטחון

הפשיעה המקוונת הולכת והופכת למתוחכמת יותר ויותר והמחשב הופך לכלי באמצעותו אפשר לעשות דברים אסורים או שמתבצעים דברים אסורים כלפיו. בעולם המשפט הפלילי תפסו המחשב והאינטרנט מקום מרכזי בשלושה אספקטים מרכזים:

• איסוף ראיות

בעבר היו דרכים שונות באמצעותן חוקרים היו אוספים ראיות בשביל להגיע לחקר האמת. היום בעידן המחשבים, עידן בו כולנו משאירים לא מעט מידע און ליין ואוף ליין המחשב הפך למקור מידע ולמוקד לאיסוף ראיות מפלילות רבות. כולנו שמענו על מקרה כזה או אחר שפורסם בתקשורת בו דווח על ראיות שונות שנאגרו ממחשבו האישי של החשוד.

• ביצוע עבירות

המחשבים והסביבה האינטרנטית הפכו למקום בו מבוצעות לא מעט עבירות פליליות. דוגמא אחת מיני רבות לכך היא תחום הפדופיליה, בעבר פדופיליה היתה רק פדופיליה פיזית והיום בעידן המחשב והאינטרנט אליו מחוברים שני הצדדים, יש לא מעט עבירות פדופיליה שמתבצעות באמצעות המחשב מה שמספיק לעיתים בשביל להעמיד אדם לדין.

• המחשב כ"פגיע"

המחשב יכול להיות גם הקורבן בביצוע העבירה. עבירות כמו חדירה למחשבים זרים, גניבת מידע מהם, שתילת נוזקות שונות וכדומה.

דוגמאות לעבירות מחשב

אם נרחיב מעט בעניין נגלה לא מעט דוגמאות נוספות שעשויות להיות עבירות אינטרנט. אלו יכולים להיות נגיפים שונים שפוגעים במחשב כפי שציינו, חדירה למחשב בניגוד לחוק, שימוש בתקשורת בין מחשבים לביצוע עבירות פליליות (בעיקר באימיילים) גניבת מידע או רכוש באמצעות מחשב, פגיעה בפרטיותו של אדם בהתאם לחוק הגנת הפרטיות, פרסום או הצגה של חומרים אסורים, הצגת מידע כוזב ברשת האינטרנט, שיבוש או הפרעה למחשב אחר ועוד שלל עבירות אשר יכולות להיות מבוצעות באמצעות מחשב או כלפי מחשב כלשהוא מה שמהווה פגיעה.

בחירת עורך דין מתאים

עבירות אינטרנט דורשות ייצוג של עורך דין פלילי. בין אם אתם אלו שנפגעו על ידי מישהו אחר ובין אם אתם חשודים ככאלו שביצעו עבירת מחשב או אינטרנט כזו או אחרת, אתם צריכים לבחור בקפידה את עורך הדין שלכם. מכיוון שתחום האינטרנט והמיחשוב בעולם המשפט הפלילי עדיין נחשב לחדש יש מספר מצומצם יחסית של עורכי דין עם התמחות בתחום זה.

בבואכם לבחור עורך דין כזה אתם צריכים להבין קודם כל מהי מידת הבנתו בעולם המחשבים וכמובן, מהו הניסיון שלו בייצוג במקרים דומים לשלכם. עורך דין פלילי עם התמחות כזו אמור ללוות אתכם לכל אורך הדרך ולספק לכם מענה מקצועי ויעיל לכל צורך שיש לכם בעניין וכמובן להביא לכם תוצאות בסופו של דבר.