מהם תחומי העיסוק של עורך דין פלילי?

מחיקת רישום פלילי ע"י עורך דין מומחה בתחוםעל כתפיו של עורך דין פלילי מוטלת אחריות לא קטנה הנוגעת לייצוג הולם והוגן של הלקוחות שלו, ללא קשר לצד שלהם במשפט או לנושא הספציפי שעומד על הפרק. באופן כללי עוסק עולם המשפט הפלילי בהתנהגויות שהוגדרו על ידי המחוקק כחוקיות או לא חוקיות ומטרתן לשמור על חיי חברה נעימים, חיוביים וטובים בין אזרחי המדינה. החוקים חלים על כלל האזרחים ללא יוצא מן הכלל וכמובן שצריך לדעת אותם ולנהוג על פיהם. במידה ומוגשת תביעה – לא מומלץ לבחור בדרך של ייצוג עצמי אלא לפנות לעורך דין שמומחה בתחום הפלילי ולבקש את עזרתו.

להלן רק חלק מהמצבים או המקרים שבהם עוסק תחום המשפט הפלילי:

  • עבירות אלימות בין אנשים.
  • החזקה, מכירה והפצה של סמים מכל הסוגים.
  • סחיטה ואיומים או עבירות המערבות שימוש בכלי נשק.
  • נושאים הקשורים בסחר בבני אדם או בזנות.
  • צורך במחיקת רישום פלילי של אזרח לצרכים שונים.
  • הצתה, גניבה או פגיעה בכל סוג של רכוש.

ישנם נושאים רבים שבהם יעסוק עורך הדין הפלילי ומכאן נובעת החשיבות העצומה של פנייה אל עורך דין ותיק, מנוסה וכזה שיש לו כבר ניסיון רב בייצוג לקוחות במגוון נושאים. כאשר יהיה מדובר בעורך דין שייצג לא מעט לקוחות – הוא יכיר את החוקים והתקנות, מה מותר ומה אסור ויתרה מכך – הוא יכיר את השופטים היושבים בדין ומקבלים החלטות. כל נתונים האלה יעמדו לזכותו ולזכות הלקוח שלו וכך הוא יוכל לתת את הסיוע המשפטי הטוב ביותר עבור מי שאותו הוא מייצג.

שלבי המשפט הפלילי

לדיון בבית משפט פלילי יש כמה שלבים מקדימים. יש צורך באיסוף ראיות, בריאיון המעורבים בדבר או עדים שעשויים לסייע בהבנת המצב הכולל ויש דרך מסוימת לקבץ את כל החומר שנאסף ולהגיש אותו לפקידי בית המשפט ולאחר מכן גם לשופט. חשוב מאד לפעול ולעבוד בדיוק על פי השלבים הנדרשים על מנת שלא לפגוע בעבודה המשפטית ועל מנת לוודא שהלקוח מקבל את הייצוג הטוב ביותר עבורו בהתחשב תיק המדובר. המפשט הפלילי בדרך כלל מתנהל מול פרקליטות המדינה וגם לכך יש את ההשלכות השונות. עורך דין העוסק בתחום הפלילי ומכיר היטב את דרך הדיונים ואת אופן העבודה נכון יוכל לזרז תהליכים ולמנוע מהלקוח שלו בזבוז זמן יקר.

משרד עו"ד בתל אביב או במרכז הארץ, כמו גם בכל אזור אחר בארץ יכול להציע שירותים משפטיים לכל אזרח במדינה, אם בייצוג בתיק כזה או אחר או במתן ייעוץ משפטי שאפשר לסמוך עליו ולקבל החלטות על פיו. חשוב מאד שבכל תהליך משפטי יהיה מעורב גם עורך דין מוסמך ומנוסה, שכן הוא יהיה האישיות המקצועית ביותר שיכולה להבין את הסיטואציה ולקבל החלטות בהתאם.