התייעצות עם עורך דין פלילי

תחום המשפט הפלילי בישראל הוא תחום עשיר ומגוון ויש הרבה מה לדעת עליו. מדובר בטיפול בעבירות שנחשבות לחמורות מאד וכאלה שיש בגינן עונשים קשים וחמורים וכמובן שיש להן השפעה והשלכות רבות הן על מי שמעורב בהן והן על מי שקשור אליו. הלבנת כספים, עבירות אלימות שונות, עבירות שקשורות לסמים וכמובן פגיעה בחיי אדם – רצח, הכאה ועוד – אלה רק חלק מהעבירות שבהן מטפל עורך הדין הפלילי ועל מנת שהוא יוכל לעשות זאת בצורה טובה, יעילה ונכונה – עליו להיות מומחה בתחומו ובעל ניסיון רב ככל האפשר. המשפט הפלילי הוא תהליך לא פשוט ולא קצר שיש בו כמה וכמה שלבים שלכל אחד מהם יש את החשיבות שלו.

שלב של איסוף ראיות, לראיין אנשים נוספים שהיו מעורבים בעניין או עדים לביצוע העבירה וכל הזמן הזה צריך לגבש נאומים והוכחות שיוצגו בבית המשפט. מדובר במלאכה מורכבת ולא פשוטה ורק עורך דין פלילי הוא איש המקצוע שמתאים לטיפול בנושא זה. חשוב מאד שרק עורך דין בעל התמחות בתחום הפלילי יסייע, ייתן ייעוץ, ייצג נאשמים או נתבעים בבית המשפט ובעצם יעסוק בכל אחד מהנושאים שקשורים למשפט הפלילי. להתייעצות עם עורך הדין יש ערך עצום ולכן כבר אז חשוב לבחור בקפידה את עורך הדין שאיתו משוחחים, בפניו חושפים בעיה או עניין ובאופן כללי משתפים בנושא שעלול להעיד על קיומה של עבירה פלילית.

 

על מה מתייעצים עם עורך דין פלילי?

שיחת ייעוץ יכולה להיות קשורה להתלבטות על הגשת תלונה במשטרה  או ויתור על כך, היא יכולה להיות הערכת מצב בנוגע לחקירה קיימת ולסיכויים לצאת מרוצים. כמובן שהיא יכולה להיות שיחת הכרות עם עורך דין פלילי ששוקלים לשכור את שירותיו ורוצים שהוא יהיה הייצוג של אותו הלקוח בבית המשפט. בשיחת ההתייעצות כדאי תמיד לשאול את עורך הדין אודות הניסיון שיש לו בייצוג במקרים דומים או לקבל ממנו את חוות דעתו המקצועית אודות מה שעתיד לקרות. עורך דין פלילי מנוסה ובעל ניסיון רב יידע בדיוק למה אפשר לצפות בכל תיק, מקרה או חקירה וברוב המקרים מה שהוא יאמר אכן יהיה מה שיתגשם וייצא לפועל בסופו של דבר.

בחירה של עורך דין פלילי להתייעצות היא משימה שחשוב להקדיש לה הרבה מחשבה ולא להקל בה ראש. בפני מי שיש נגדו חקירה עומדות לא הרבה אפשרויות שהוא יהיה חייב להשכיל לדעת איך לבחור מתוכן ואיך להתנהג כך שיהיו לו סיכויים גבוהים לצאת מהעניין כשידו על העליונה.

מומלץ שלא לוותר על שכירת השירות של עורך דין פלילי מנוסה ומיומן, ותיק בתחום וכזה שגם ישרה אווירה טובה ונינוחה כך שאפשר יהיה לפנות אליו בכל שאלה או עניין אשר קשורים לתיק המדובר.