האחריות העצומה של עורך דין פלילי

עו"ד פלילי מומחה לעבירות נשקהתחום הרחב העוסק במשפט הפלילי במדינה מגדיר כללים ברורים שהמטרה שלהם היא להסדיר את חיי החברה ולוודא שיחסים תקינים וחיוביים מתקיימים הן בין אזרחי המדינה לבין עצמם והן בין אזרחי המדינה כאנשים פרטיים לבין מוסדות או ארגונים מסחריים. תחת תחום זה ישנן הגדרות של התנהגויות שמותרות או אסורות וכללים שונים הקשורים למעשים שניתן או אסור לבצע האחד כלפי השני. במשפט הפלילי המדינה היא זו התובעת או המתלוננת והצד השני יהיה הנאשם שמנגד.

עורך דין פלילי יעסוק בכל הנושאים הקשורים למשפט הפלילי ויעשה כל שביכולתו לסייע ללקוח שלו. עורך הדין יכול לעבוד בעצמו מטעם הפרקליטות וכך לשבת בצד התביעה, אך קיימים לא מעט מקרים שבהם הנאשם שוכר את שירותיו של עורך הדין הפלילי על מנת לייצג אותו בדיונים בבית המשפט. חשוב לעשות זאת ללא קשר לנושא או התביעה העומדים על הפרק, שכן עורך הדין מכיר היטב את החוקים והתקנות ומכיר את העדכונים שחלים מעת לעת גם בעולם המשפט. הוא יידע בדיוק באיזו אסטרטגיה לנקוט על מנת לסייע ללקוח שלו ככל יכולתו.

במה עוסק עורך הדין הפלילי?

כמו בכל תת ענף אחר בעולם המשפט גם בתחום הפלילי יש כמה וכמה תתי תחומים ונושאים שכל עורך דין העוסק בתחום יכיר היטב ויידע על בוריים. הוא יכיר את דרכי ההרתעה הקיימות, את העונשים הקבועים בחוק עבור מעשים כאלה ואחרים וכמובן יהיה בעל חשיבה יצירתית כאשר יהיה צורך למצוא פרצה או סייג בחוק שיאפשר לו להקל על הלקוח שלו או אפילו ליצור תקדים משפטי חדש שעל פיו יישק דבר גם בעתיד. בנוסף לכך עליו להיות בקיא בדיונים קודמים בנושאים דומים על מנת להבין את הלך הרוח של השופטים היושבים בדין ולדעת איך יהיה הכי נכון להציג ראיות, לומר דברים חשובים או באילו תקדימים לעשות שימוש.

יש חשיבות גבוהה מאד לניסיון וידע רחב ככל האפשר של עורך הדין הפלילי. כאשר פונים, למשל אל משרד עו"ד בתל אביב או בכל אזור המרכז, סביר מאד להניח שיהיה מדובר במשרד ותיק שיש לו הרבה מאד מה להציע בכל תחום הקשור למשפט פלילי. במידת הצורך אפשר יהיה להתייעץ או לקבל טיפים איך להתמודד עם נושא זה או אחר וכך לבחור את דרך ההתמודדות הטובה ביותר.

כל מי שמוצא את עצמו בפרשה פלילית, ללא קשר לדרגת החומרה שלה – צריך לקחת בחשבון שלא מומלץ לנסות לצלוח את העניין בייצוג עצמי, שכן האחריות ללמידת הנושא גדולה מדי ועלולות להיווצר לא מעט בעיות. פנייה לעורך דין העוסק בעניין דומה, ולו לשם הייעוץ הראשוני – תהיה מוערכת וחשובה מאד לצורך התקדמות חיובית ומציאת הדרך הנכונה לפעול בעניין.