בחירת עורך דין עבירות מין מומחה

במשפט הפלילי עבירות מין נחשבות מהעבירות החמורות ביותר, עבירות שגורמות לפגיעה נפשית ולפעמים גם לפגיעה פיזית. בישראל נפתחים מידי שנה מעל ל-4000 תיקים שעניינם עבירות מין חמורות כמו אונס, מעשה מגונה וכדומה, אך כמובן שלא כל התיקים הללו יגיעו לכדי כתב אישום.

אם נעשתה בכם עבירה שעשויה להיות עבירת מין, או שאתם חשודים ככאלו שעברו עבירת מין, אתם צריכים עורך דין פלילי שיסייע לכם. עורך דין פלילי שייצג אתכם בחקירה, ינחה אתכם איך להתנהל בה כמו גם ייצג אתכם בבית המשפט. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על עבירות מין וכמה נתונים רלוונטיים.

מהן עבירות מין?

חוק העונשים התשל"ז – 1977 עוסק באותן עבירות מין ומפרט אותן. עבירות מין יכולות להיות יחסי מין בין מטפל בתחום בריאות הנפש לבין מטופל, יכולות להיות מעשה מגונה או מעשה מגונה בפומבי, יכולות להיות יחסי מין בין איש דת ובין מי שקיבל ממנו ייעוץ, מעשה סדום, בעילה אסורה בהסכמה (כמו בעילת קטינה בהסכמה) וכמובן מקרה של אונס.

כל אחת מהעבירות הללו היא עבירה שמתחלקת לכמה תתי קטגוריות כך שאי אפשר לדעת מה יהיה בסופו של תיק ספציפי. החוק מכיר בכך שפגיעה מינית היא פגיעה פיסית ונפשית ויש לה השלכות ארוכות טווח ולכן כל מקרה הוא מקרה בפני עצמו ונבחן המעשה כמו גם ההשלכות.

למה חשוב כל כך ייצוג משפטי?

בין אם אתם חשודים בעבירת מין כלשהיא ובין אם התבצעה כלפיכם עבירת מין לטענתכם, אתם חייבים עורך דין פלילי שמומחה בעבירות מין שייעץ לכם וייצג אתכם. עורך הדין ידון בכמה שאלות נוקבות לגבי המעשה עצמו, האם הוא בוצע בפועל או שלא, האם מה שהתבצע נכנס תחת הגדרות של עבירת מין ספציפית או שלא, האם אפשר להמיר את העבירה שבוצעה בעבירה קלה יותר, מהן הנסיבות שהובילו לאותה עבירה וכדומה. כשהוא ייצג את הנפגע או הנפגעת הוא ינסה לענות על שאלות כמו איך ניתן להוכיח את ביצוע המעשה, מהן הנסיבות שהובילו למעשה וכדומה וכמובן, ינסה בכל דרך להחמיר את ענישתו של החשוד כפוגע.

איך בוחרים עורך דין כזה?

עורך דין פלילי המתמחה בעבירות מין צריך להיות קודם כל עורך דין עם ניסיון בתחום, עורך דין שיש לו "קילומטראז'" והוא יודע לשאול את השאלות הנכונות ולברר את הדברים הרלוונטיים. עורך דין פלילי שמומחה בעבירות מין צריך להכיר את נבכי החוק ואת הניואנסים הקטנים שיכולים להשפיע על החקירה או על המשפט וצריך לדעת לנצל כל פרצה בחוק לטובת הלקוח או הלקוחה שלו. עורך דין כזה צריך להיות עם רגישות גבוהה בעיקר אם הוא מייצג נפגעות עבירות מין, וצריך להיות אחד עם המלצות ועם "קבלות" על הצלחות עבר שלו בתחום זה.