עוד על דין פלילי בת"א – עורך דין פלילי שי רודה

עורך דין פלילי, באופן טבעי, הוא מי שעוסק בתחומים השונים של המשפט הפלילי, מעבירות רכוש דרך עבירות צווארון לבן, סמים, אלימות וכלה בעבירות המתה. שירותיו של עו"ד פלילי נדרשים הן בשלב החקירה, ובפרט כשישנה סכנת מעצר (המשטרה נוטה לבקש מבתי המשפט הארכות מעצר מופרזות, כולל במקרים רבים עד תום ההליכים, וללא ליווי משפטי צמוד ומקצועי עלול גם אדם חף מפשע למצוא עצמו כלוא בתא קטן לפרק זמן ממושך) והן כשהאדם עומד למשפט – עו"ד מנוסה מסייע למי שביצע עבירה לשלם את המחיר המינימלי ההכרחי ומבטיח זיכוי למי שלא עבר על החוק.

עבירות צווארון לבן

אם בעבר עבירות צווארון לבן התקבלו בסלחנות מסוימת – הן בגלל שמבצעיהן נתפשו כאנשים נורמטיביים שמעדו באופן חד פעמי ואולי בגלל שלכאורה אין קורבן מה גם שלא נגרם נזק פיזי לאף אדם וכל הפגיעה הינה פיננסית "בלבד" – הרי שבשנים האחרונות ניכרת דווקא מגמת החמרה בתחום.

התפישה המקובלת כיום היא שעברייני צווארון לבן הינם עבריינים לכל דבר, שמשחיתים את המידות ומערערים את היסודות עליהם בנויות חברה בריאה וכלכלה איתנה. ככל שמעמדו של מבצע העבירה רם יותר, כך גדלה התרעומת כלפיו וגדל הסיכוי כי יספוג עונש כבד.

באופן טבעי חלק גדול מהעבירות האלה מתבצע בעיר המובילה בארץ מבחינה כלכלית ועסקית, שבה גם מרוכזות הנהלות הגופים הגדולים במשק – ובהתאם ברוב המקרים עורך דין פלילי בתל אביב צובר ניסיון רב בתחום זה שכולל עבירות כגון זיוף, הונאה, הפרת אמונים, מתן טובות הנאה, קבלת שוחד, מסחר על סמך מידע פנים אסור, מעילות ועוד.

עבירות סמים

תל אביב הינה עיר ליברלית במהותה, ועל כן ישנם לא מעט תושבים בעיר שעושים שימוש בסמים קלים (וגם קשים, למרבה הצער). בהתאם עורך דין פלילי בת"א יצבור לא מעט ניסיון גם בתחום עבירות הסמים.

חשוב להדגיש כי החוק עצמו אינו מבחין בין סמים קלים לבין סמים קשים, וגם לא בין שימוש עצמי לבין החזקת סם שלא לשימוש עצמי – הרשויות, כלומר המשטרה ובית המשפט, אמנם כן מייחסות חשיבות לאופי הספציפי של כל עבירת סמים, אולם על-מנת שכך יקרה מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד פלילי בעל בקיאות בתחום זה.

עבירות מין

אחד התחומים הרגישים ביותר שבהם מטפל עו"ד פלילי בתל אביב הינו עבירות מין. המדובר בעבירות כגון מעשים מגונים, מעשי סדום, אונס, בעילה אסורה בהסכמה (קיום יחסי מין עם קטינ/ה בגיל 14-16), הטרדות מיניות ועוד.

בתחום זה ישנה חשיבות רבה לנסיבות, מה גם שחלק גדול מהמעשים והפעולות נתון לפרשנות, ועל כן בכל מקרה שאדם נחשד בביצוע אחת מהעבירות הנ"ל מומלץ לו בחום למהר ולשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בתל אביב על-מנת שזה יספק לו את ההגנה המשפטית המיטבית שתבטיח כי הצדק ייצא לאור.

למידע נוסף אודות הטרדה מינים בצבא > לחצו כאן